Til sykehus med nakkeskader
Ulykken under bolting skjedde i Svea Nord. Mannen på bildet har ingenting med ulykken å gjøre. (Arkivfoto: Birger Amundsen)
En gruvearbeider pådro seg nakkeskader i en bolteulykke i Svea natt til onsdag.
– Mannen har trolig fått et slag på hjelmen under bolting, noe som har ført til at han fikk en skade i nakken, forteller kommunikasjonssjef i Store Norske, Terje Carlsen.
Klaget over smerter
Sysselmannen fikk melding om ulykken rundt klokka tre natt til onsdag, og mannen ble fløyet til sykehuset i Longyearbyen.
–Mannen klaget over smerter i nakke og rygg da han ble bragt inn, sier sysselmannsførstebetjent Roar Mordal Hilde.
Sendt til Tromsø
–Det ble ikke oppdaget noe brudd på sykehuset i Longyearbyen, men mannen blir sendt til sykehuset i Tromsø for en rutinemessig kontroll, sier Carslen.
Mannen har blitt stabilisert på sykehuset i Longyearbyen og vil bli sendt ned til Tromsø i løpet av dagen for ytterligere undersøkelser av nakken.
| Fra | Tromsø |
| Ankomst | 13:55 |
| Status | Landet 14:21 |
| Til | Tromsø |
| Avgang | 14:45 |
| Status | Avreist 15:12 |
