Allmenngjøringsloven utsatt:
– Fortsatt en kamp om viktige rettigheter
Mandag markeres arbeidernes dag i Longyearbyen: – Det er en dag som er viktig for å minne oss om at ingen rettigheter kommer gratis, sier lokal LO-leder Svein Jonny Albrigtsen.
Neste uke starter med markeringen av Arbeidernes dag på mandag. Dette bildet er fra fjorårets markering.
Arkivfoto: Marcus Isachsen
– Det er arbeidernes frihetsdag. Det markerer en viktig kamp for arbeideres rettigheter, og nå i disse tidene er det bare enda viktigere å markere at alle har rett på en rettferdig lønn, sier LO-leder Svein Jonny Albrigtsen.
LO har lenge jobbet for at allmenngjøringsloven skal gjøres gjeldene på Svalbard. Det for å sikre utenlandske arbeidstakere lønns- og arbeidsvilkår som er likeverdige med de vilkår norske arbeidstakere har. I tillegg vil det være med på å hindre konkurransevridning til ulempe for det norske arbeidsmarkedet.
Forrige uke fikk LO Troms og Finnmark ved Heidi Dovrebro svar fra Arbeids- og inkluderingsdepartementet. De skriver at på grunn av den sikkerhetspolitiske situasjonen i Europa, er arbeidet med lovproposisjonen utsatt inntil videre.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her