Reagerer på utleiepraksis
Både Sysselmannen og Longyearbyen lokalstyre har bedt Svalbard Villmarkssenter AS forklare seg om utleiepraksisen av et fritidshus i Sjøområdet.
Dette fritidshuset i Sjøområdet kan leies for tilreisende hele året. Det er kun fastboende eller tidligere fastboende som kan eie eller leie slike hus på Svalbard.
Christopher Engås
«Vi vil vurdere å følge saken opp videre som en ulovlighetssak», skriver plan- og bygningssjef Annlaug Kjelstad i et brev til Berit og Karl Våtvik, som eier det aktuelle fritidshuset. Svalbard Villmarkssenter AS, som markedsfører overnattingstilbudet i fritidshuset, eies og drives av familien Våtvik, og Tarjei Våtvik er daglig leder.
Det lokalstyret reagerer på er overnattingsvirksomheten som drives i fritidsboligen til Våtvik-familien i Sjøområdet.
«Sea Lodge»
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her