Krav til sertifisering:
– Helt på sin plass
– Det ble sagt allerede i 1950 av Zapffe, norges største friluftfilosof, at stenging av naturen ikke er svar på ivaretakelse av naturen. Man må opplyse folket som bruker den, sier han.
SVALBARD HUSKY: Audun Salte har gått fra å være guide til å lede eget selskap. Han mener sertifiseringskrav er på sin plass.
Morten Fredheim Solberg
Daglig leder Audun Salte i Svalbard Husky er selv gammel Arktisk naturguide-student, har vært medlem i Svalbard Guide Association, og har jobbet for guidenes rettigheter. Han synes sertifiseringskrav er helt på sin plass, men er opptatt av at ordningen må bli smidig.
– Hvem skal stå for sertifiseringen? Er det en statlig institusjon uten kunnskap om Svalbard og guiding, Arktisk naturguide-studiet eller Visit Svalbard? Det er veldig mye som må tenkes gjennom, sier han.
Langt unna
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 190,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
1980,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1125,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1380,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
860,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2430,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1345,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her