Valg 2019:
Alle partiene vil ha flere boliger
Byen trenger flere boliger. Det er alle partiene enige om. Noen vil ha fjernvarme i Sjøområdet, og noen vil ha sentrale boligselskaper til å samordne markedet. Her kan du se hva partiene vil gjøre for å bedre situasjonen.
BOLIGOMRÅDER: Partiene som stiller til valg, mener det bør settes av flere arealer til nye boliger. Noen av partiene vil gi folk sjansen til å bygge selv, mens andre vil ha sentrale boligselskaper som koordinerer markedet.
Morten Fredheim Solberg
Mens valgkampen så smått er i gang er det mange i byen som ikke har en fast boligadresse. Alle partiene som stiller lister til valget ønsker å sette av flere arealer til boligbygging i Longyearbyen. Hvordan man skal gjøre dette har de litt forskjellige ideer til.
Arbeiderpartiet
Ap har hatt lokalstyrelderen i alle årene unntatt ett siden lokalstyre ble innført i 2002. Ifølge partiets toppkandidat Arild Olsen har det blitt bygd 600 boliger siden den gang, og det er potensial for enda 600 nye boliger.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her