Til leie: julenisse:
– Hadde ikke trodd at det var så stor interesse
Så langt nord som vi er skulle man kanskje tro at julenissen tok turen hit selv på julaften, men i år har han sett seg nødt til å kalle inn en vikar. Den jobben tar Andreas Moberget (17) på strak arm.
JULENISSE: I år skal Andreas Moberget (17) vikariere for julenissen, men han er ikke den eneste som sloss om julenisserollen i Longyearbyen i år.
Marcus Isachsen
– Tidligere i år var jeg julenisse for en barnehage moren min jobbet i tidligere. Så når jeg kom hit på ferie spurte hun om jeg kunne tenke meg en julenissejobb som var litt mer utenfor komfortsonen.
Tanken på å være julenisse i Longyearbyen var noe han først var litt skeptisk til, men da tvilen hadde lagt seg tok det ikke lang tid før annonsen ble lagt ut på Facebook.
– Det er fem stykker som har booket meg allerede. Jeg hadde ikke trodd at det var så stor interesse for det i Longyearbyen, forteller Moberget som for tiden er på juleferie på Svalbard.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 190,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
1980,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1125,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1380,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
860,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2430,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1345,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her