– Det beste jeg kunne gjort
Andrea Aasbø Diedrichson (19) Skulle egentlig til Danmark for å studere, men så dro hun heller i stikk motsatt retning.
Reiste til nord: Da studiene i Danmark ble satt på pause rettet Andrea Aasbø Diedrichson nesa nordover mot Svalbard og Svalbard folkehøgskole. Da visste hun ingen ting om hva hun dro til, men nesten et år senere angrer hun ikke det gram på at hun turte å gjøre det.
Foto: Marcus Røseth Isachsen
– Alt var egentlig veldig tilfeldig. Jeg skulle til Danmark for å studere grafisk design, men tenkte at jeg trengte en plan i båkhand.
Det sier Andrea Aasbø Diedrichson (19).Planen i båkhand ble et år som elev ved Svalbard folkehøgskole.
Aasbø Diedrichson sier hun verken hadde noen innsikt i livet på Svalbard eller hvordan det var å gå på folkehøgskole var da hun ifølge seg selv søkte på skoleplassen i et spontant øyeblikk.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her