Åpnet pengesekken
Justisminister Grete Faremo gir 800.000 kroner til næringsutvikling i Longyearbyen.
Leder Terje Aunevik i Svalbard Næringsforening og lokalstyreleder Christin Kristoffersen fikk tirsdag beskjed om at justisminister Grete Faremo ønsker å støtte satsingen på næringslivet.
Line Nagell Ylvisåker
Denne uken var Grete Faremo på sitt første besøk i Longyearbyen etter at hun ble svalbardminister i 2011.
– Jeg har hatt ønske om å komme hit siden jeg ble justis- og beredskapsminister. Nå passet det bra, og jeg vet jo at dette er det beste tidspunktet å komme hit på. Det er viktig for meg å få en oppdatering på viktige saker, slik at jeg har et godt kunnskapsgrunnlag til arbeidet med 2014-budsjettet, sier Faremo.
Tema for besøket var beredskap og næringsutvikling. Tirsdag hadde ministeren møte med Longyearbyen lokalstyre (LL) og lokalt næringsliv. Da kunne hun røpe at Justisdepartementet sammen med Innovasjon Norge og Nærings- og handelsdepartementet, gir 800.000 kroner til en strategisk næringsanalyse for Longyearbyen.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her