Får dato samtidig som resten av landet
Etter å ha vært «evig optimist» under hele prosessen, er Ronny Strømnes i Visit Svalbard nå enda mer positiv.
Ronny Strømnes var skuffet mandag, etter å ha fått beskjed om at vedtak om åpningsdato for Svalbard ble utsatt. Nå smiler han igjen.
Privat
– Alt tilsier at vi får en dato på fredag, som resten av landet. Bransjestandarden som er til behandling hos Helse- og omsorgsdepartementet er positivt mottatt, noe som styrker saken vår i veldig stor grad, sier Strømnes.
At det kommer oppdatert informasjon på fredag får Svalbardposten bekreftet av Justis- og beredskapsdepartementet på mail.
«Dagens karantenebestemmelser på Svalbard gjelder til 18. mai. Regjeringen har varslet at den fredag 15. mai vil komme med oppdatert informasjon om reiser og karantene. Svalbard vil bli en del av dette», skriver de.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her