Longyearbyen Litteraturfestival:
– Det er en veldig takknemlig jobb
For sjette året på rad arrangeres Longyearbyen Litteraturfestival og festivalsjef Lars Holt kan fortelle at det blir et fullspekket program for både barn og voksne, på både norsk og engelsk.
Mangfold: Litteraturfestivalsjef Lars Holt og barne- og ungdomsbibliotekar Ingjerd Løvgren Auestad håper årets festival treffer like godt som fjoråret.
Foto: Anja Charlotte Markussen
Torsdag 1. september er Longyearbyen litteraturfestival i gang, og ifølge festivalsjef Lars Holt vil det være mye spennende å se fram til i årets program.
– Vi har en åpen tråd gjennom festivalen for å treffe så mange som mulig. Samtidig vil deler av festivalen har en rød tråd med Helge Jordal i spissen, forteller Holt.
Til daglig jobber han som biblioteksjef, men når litteraturfestivalen skal arrangeres tar han på seg en ekstra hatt for å jobbe med å skape gode litteraturopplevelser for å prøve å få flere opptatt av litteratur og lesning gjennom et variert program.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 203,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
2138,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1215,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1600,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
950,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2578,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1435,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her