Setter snart spaden i jorda
Norges Arktiske Studentskipnad er klare til å starte byggingen av 250 studentboliger og 30 hotellrom, midt i sentrum.
Dette er de siste skissene av de nye studentboligene som skal bygges i sentrum av Longyearbyen. Til sammen skal det bli 250 boliger og 30 hotellrom.
Skisse: AT Plan & Arkitektur
– Vi skal sørge for trygge, gode og miljørettede studentboliger i hjertet av Longyearbyen, samtidig som vi legger til rette for å øke kapasiteten. Det vil si at Unis lettere kan øke sin studentrekruttering, skriver administrerende direktør Hans Petter Kvaal i Norges Arktiske Studentskipnad i en pressemelding til Svalbardposten.
Bygger samtidig
Det er et år siden studentskipnaden først lanserte sine planer om å bygge nye studentboligeer på Elvesletta. Tanken har vært å flytte studenter ut av de skredutsatte bygningene i Nybyen, og inn i nyere og mer hensiktsmessige bygg mer sentralt i byen. Helt fra starten har man vært opptatt av at de nye boligene skal bidra til å skape nytt liv i sentrum.
1 måned digitalt abonnement
Digital måned
10,- den første måneden, deretter 190,- per måned
for 1 måned
Bestill her
1 år papir og digitalt abonnement
Komplett HELÅR.
1980,-
for 12 måneder
Bestill her
6 måneder papir og digitalt abonnement
Komplett halvår.
1125,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år digitalt abonnement
Digitalt helår
1380,-
for 12 måneder.
Bestill her
6 måneder digitalt abonnement
Digitalt halvår
860,-
for 6 måneder
Bestill her
1 år komplett sør for Bodø
2430,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her
6 måneder komplett sør for Bodø
1345,-
Full digital tilgang, eAvis og papirutgaven én gang i uken.
Portotillegg pr. avis fra Bodø og sørover pålydende kr 10,-
Bestill her